Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mybb adatbázis és php
2011-11-14, 12:40 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-11-14 - 12:41. Szerkesztette: sherif.)
Üzenet: #1
Mybb adatbázis és php
Sziasztok!

Most tanulom a php-t, írtam egy játékot a fórumba. Szeretném egy változóba betenni az online felhasználót (felhasználónév). Ha pedig nincs belépve akkor ki szeretném íratni, hogy a játékhoz be kell lépnie. Valaki tudna segíteni, hogy hogy tudom azt lekérdezni ?
Szerző üzeneteinek keresése
Válasz idézéssel
2011-11-14, 22:24
Üzenet: #2
RE: Mybb adatbázis és php
Én azt javaslom, hogy nézz szét az angol oldalon is, mert ott biztos, hogy részletesen le van írva a plugin készítés mybb-hez. Hirtelen nem is tudom, hogy itt a fórumon belül ki foglalkozik jobban plugin készítéssel...
Szerző weblapjának megtekintése Szerző üzeneteinek keresése
Válasz idézéssel
2012-03-19, 10:32
Üzenet: #3
RE: Mybb adatbázis és php
Rájöttem a megoldásra.

Az adatbázisban van olyan tábla, hogy mybb_users, ott vannak a felhasználói adatok tárolva, köztük a newpoints is. Azt, hogy melyik felhasználó van belépve a cookie-ból tudjuk meg, így ott kell kezdeni a dolgot. (ezt még nem tudtam amikor kérdeztem)

PHP Kód:
<?php
  $kapcsolat 
mysql_connect("localhost""adatbázisneved""jelszavad") or die ("Nem sikerült az adatbázishoz csatlakozni.".mysql_error());

$tabla mysql_select_db"adattáblaneved" ) or die ("Nem találom az adattáblát.".mysql_error());

$felhasznaloid explode('_' $_COOKIE[mybbuser]);
 print (
"<br /><br />id: ".$felhasznaloid[0]."<br />");

$sql mysql_query("SELECT username, newpoints FROM mybb_users WHERE uid='".$felhasznaloid[0]."'") or die ("Hiba a kérésben");

$sor mysql_fetch_array($sql);

print (
"név:".$sor['username']."</br>"."pontok: ".$sor['newpoints']);

mysql_close($kapcsolat);
?>

Ez ezt eredményezi:

id: 2
név:Krisztian
pontok: 13213.00

A játékot amihez nekem kellett majd megmutatom ha kész lesz Wink
Szerző üzeneteinek keresése
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | Vissza a tartalomhoz | Könnyített (Archív) Mód | RSS Hírforrás