Új válasz 

A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Költözés
2010-11-22, 12:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-11-22 - 12:09. Szerkesztette: TDKszem.)
Üzenet: #1
Question Költözés
Sziasztok !

Az egyik MyBBs oldalam szeretném költöztetni.
Áttöltöttem az adatbázist egy másikba , feltöltöttem az egészet a másik domainre , átírtam a connfigot és a settings-et is , de amikor be akarok lépni , mindig kidob.
Ez gondolom a cookieknak köszönhető !
Nagy nehezen eljutottam az admin panel config füléig , de nem tudok ott állítani semmit.

Az miért van , hogy azok a beállítások amiket a settings,config.php ba írta át nem íródnak át a motorban ?
PHPMyAdmin ba is át kéne írni valamit ?

+

Bármire rákkattintok , nem jön be.
Gondolom a google seo miatt van. De ezt , ki kell majd kapcsolnom és utána menni fog ?

Kérem segítsetek !

Előre is köszönöm !

Viszlát !
Szerző üzeneteinek keresése
Válasz idézéssel
2010-11-22, 23:14
Üzenet: #2
RE: Költözés
Át kell írni phpmyadminban is a táblákban a beállításokat. Mégpedig a settings nevezetű táblában. Nálam egyébként mindig magában a settings fájlban való átírás szokott megoldani mindent.

A motor nem veszi át a fájlokban tárolt beállításokat! Nem tudom miért, de így van. Smile
Szerző weblapjának megtekintése Szerző üzeneteinek keresése
Válasz idézéssel
2010-11-23, 08:08
Üzenet: #3
Ja, én is ezzel szívtam nemrég, de Tib megoldotta. Big Grin
Én addig meg beleőszültem.
Válasz idézéssel
2010-11-23, 10:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-11-23 - 11:07. Szerkesztette: TDKszem.)
Üzenet: #4
Nah , most már nekem is jó Smile
De a másik nagy gond az, hogy a forum amit átköltöztettem , azon volt Google Seo és most bármire kattolok , kiírja , hogy nincs ilyen URL a serveren Sad
Már kikapcsoltam , vissza , beállítottam , stb... de semmi Confused
.htaccesbe kell átírni valamit vagy hol ? Confused

Segítsetek pls !

Előre is thx !
megoldottam Smile
Válasz idézéssel
2010-11-23, 12:37
Üzenet: #5
Úgy költöztetted át, hogy új rendszert raktál fel, vagy a régi rendszer fájlait másoltad fel? Ha új rendszert, akkor fel kell telepíteni újra a googleseo modot! A htaccesbe is bele kell írni azokat a sorokat, amit kér a plugin! Ezt a plugin kezelésénél kiírja, ha hiányolja.
Válasz idézéssel
2011-06-12, 10:49
Üzenet: #6
Sziasztok! Én is másik tárhelyre költöztetném a fórumot. Minden marad a régi, csak a szolgáltató változott. 1.4 fórumom volt a régi.

Eddig 2 módon próbálkoztam, html mentést feltöltöttem meg az adatbázist is (de a régi adatbázisnévben nem vagyok 100%-ig biztos). Nem sikerült...
Másik hogy feltelepítettem a fórumot (1.6), az adatbázisba meg feltöltöttem a régit. Ebből sem lett semmi, csak egy nagy "MyBB SQL Error" képernyő.

Néztem a settings-et az adatbázisban, meg a settings filet is, de nem tudom mit kellene benne nézni.

Azt, hogy a régi html mentésemhez milyen adatbázis név tartozott azt megtudhatom valahol ?
Válasz idézéssel
2011-06-12, 12:11 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-06-12 - 12:11. Szerkesztette: netdown.)
Üzenet: #7
Rég foglalkoztam mybb-vel, szóval konkrétan nem tudom, de van egy config fájl, és abban kell megadni ezeket. (host,adatbázis,felhasználó,jelszó)

A 2. amúgy fatal error, mert 1.4 adatbázist nem használhatsz 1.6-hoz.
Válasz idézéssel
2011-06-13, 08:22
Üzenet: #8
Köszönöm, sikerült megoldani! A mentéseket feltettem és a config.php-be tudtam beállítani a kapcsolódó adatbázist.
Válasz idézéssel
2011-07-28, 18:30
Üzenet: #9
Nekem csak annyi lenne a problémám hogy e107 es oldalt használok és annak a fórumát töröltem és ftp-n készítettem egy fórum mappát abba telepítve a mybb fórumot.. Na most eddig ez az egész(oldal+fórum+blog)co.cc-s domain-on ment.. a co.cc már nem működik és a fórum adatbázisába is átálítottam az elérést de még mindig nem megy az oldal..Valami ötlet?
Válasz idézéssel
2011-07-28, 22:34
Üzenet: #10
Az új domain jól lett ráirányítva a tárhelyre? Ha igen, akkor pontosan mikor történt? Kell ugyanis idő a DNS-ek átállásához némely szolgáltatónál.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | Vissza a tartalomhoz | Könnyített (Archív) Mód | RSS Hírforrás