Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Vásároltam egy .hu-s domaint.Ingyenes tárhelyhez.
2011-10-07, 15:20,
Üdv mindenkinek.
Az lenne a kérdésem,hogy ha a jelenlegi adatbázist elmentem egy sql fájlba és abban minden olyat átírok ami a régi domainre mutat akkor az új domainen használható lessz tovább az oldal? (úgy hogy a tagok a beállítások és a tartalom is megmaradjon)
Válaszol
2011-10-07, 15:39,
RE: Vásároltam egy .hu-s domaint.Ingyenes tárhelyhez.
Ha jól értem, akkor két domain címen akarod üzemeltetni a fórumot. Nem javaslom a duplikált tartalmak miatt, ami miatt például a google kereső nem mutatja majd a találatok között a weboldalad. Nem javaslom a felhasználók összezavarása miatt, hogy most hu vagy com végződéssel használja e, melyik verziót népszerűsítse.
Valamint nem javaslom a bonyolítások miatt, hiszen bármit is csinálsz, mindkét tárhelyen módosítani kell.
Azt hiszem, hogy a régi tárhely adatbázisát kell beállítani az új tárhelyen lévő inc/config.php fájlban és akkor az oldal bejövetel után bármire is kattint az ember, a régi tárhelyre kerül. Vagy nem tudom, hogy ez pontosan hogy van ez.
Azt viszont tudom, hogy én inkább a domain átirányítást javaslom. Illetve van egy .htaccess szintű beállítás, hogy weboldalad.hu/forum/tema link beütése után a weboldalad.com/forum/tema oldalra irányítson át automatikusan.
Válaszol
2011-10-07, 15:44,
Úgy látom félre értetted Smile
Kicsit bonyolultan is írtam le...
Az lenne a lényeg,hogy most van egy oldalam: www.techno.atw.hu, ehez van egy ingyenes 500Mb-os tárhely, és most vettem egy domaint ami jelenleg csak át van irányítva. www.technomixes.hu. Azt szeretném,hogy csak a.hu domain működjön a jelenlegi oldalammal és a jelenlegi ingyenes tárhelyel. Tehát a www.techno.atw.hu ra nincs szűkségem a továbbiakban.
Csak azt nem tudom,hogy mit kell pontosan tennem ahoz,hogy az oldalam csak a .hu-s domainnel működjön.
Válaszol
2011-10-07, 16:01,
Az atw.hu beállításoknál nézd meg, hogy van e lehetőséged arra, hogy használhasd az új domain címedet. Ha megadják az ip címet vagy nameserver címet, amit a domain regisztrátornál kell beállítani, akkor elvileg megoldható.
Találtam egy átregisztrálási lehetőséget, azaz a domain utáni költséget nekik kell majd éves szinten fizetni: http://atw.co.hu/megrendeles/webhost_dom...mode=order
Az az érzésem, hogy csak az utóbbi megtörténte után tudod az új domain címet használni a régi atw-és helyett.
Ha másik tárhelyed is van most, ami nem atw-és, akkor elvileg arra átköltöztetve a fórumot meg tudod oldani, hogy az új domain címet használd.
Válaszol
2011-10-07, 16:10,
Azt mondták,hogy használhatom a .hu domainem a régi tárhellyel.
Névszerver cím stb is megvan.
Esetleg úgy meglehet oldani ezt az egészet,hogy egy elmentett sql fájlban átírom a www.techno.atw.hu részeket www.technomixes.hu ra? és aztán phpmyadminban importálom vissza a módosított sql-t?
Válaszol
2011-10-07, 16:16,
Miért nem a phpAdmin felületen írod át? Ott is lehet módosítani a beállított domain címet. Legalább nem kell letölteni, módosítani és visszaimportálni. Big Grin De a fórum admin felületén a Konfiguráció fülre kattintva az "Általános beállítások" részben is át tudod írni. Fontos, hogy ezt a régi domain címet beírva tedd meg.
Válaszol
2011-10-07, 16:18,
(2011-10-07, 16:16)atomjani Írta: Miért nem a phpAdmin felületen írod át? Ott is lehet módosítani a beállított domain címet. Legalább nem kell letölteni, módosítani és visszaimportálni. Big Grin De a fórum admin felületén a Konfiguráció fülre kattintva az "Általános beállítások" részben is át tudod írni. Fontos, hogy ezt a régi domain címet beírva tedd meg.

Ha a fóumon adminban, a régicím adminjában,átírom az oldal címét az új .hu ra akkor már jó is?
Válaszol
2011-10-07, 16:20,
Igen. De ha nem, akkor az adatbázisban kell ellenőrizni. De szerintem jó lesz, mert ez módosítja az adatbázisban szereplő értékeket.
Válaszol
2011-10-07, 16:22,
cookie domainnak mit kell beírni?
Válaszol
2011-10-07, 16:26,
Az új domain címet. például weboldal.hu
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Meglévő MyBB Fórum költöztetés ingyenes tárhelyről -> Fizetősre! pisty6666 1 5,464 2011-08-21, 12:00
Utolsó üzenet: Tib

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás