Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Hova érdemes biztonsági mentést készíteni az adatainkról?
2011-08-28, 21:18,
RE: Hova érdemes biztonsági mentést készíteni az adatainkról?
Sajnos tökéletes megoldás nincs. A nagy cégek úgy csinálják, hogy minden földrészen található telephelyükön van biztonsági mentésük (földrengés, hurrikán, lávaátfolyás, stb. miatt).
Válaszol
2011-08-28, 23:50, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-28, 23:50. Szerkesztette: tommy.)
(2011-08-28, 12:38)atomjani Írta: A tok a meleg és hideg ellen is véd? Mert ugye a szélsőséges idő sem jó neki. Aztán nem beszéltünk a vízállóságról sem. És hát hordozni is kell. Igaz ez néhány alkalom. De ha valaki betör a házba, akkor az már elég nagy probléma. Igaz ennek se túl nagy az esélye. De az épület felgyulladása már nagyobb eséllyel következhet be.

Kint akarod tartani lemezeket az erkélyen, vagy a víz alatt élsz mint a vízipók?

(2011-08-28, 12:59)atomjani Írta: Tégy tíz újraírható lemezt, igaz? És ha módosul az adat, akkor töröljem le és újra írjam ki.

Igen Tongue

(2011-08-28, 14:37)atomjani Írta: Laptop még nincs, úgyhogy nem tudom vinni. De a laptopot ellophatják, összetörhet, bármi történhet vele.

Ha kilépsz a házból a fejedre eshet egy virégcserép is, akkor inkább nem mész sehová?

Ezen a világon semmi sem tökéletes. Ehhez hasonló buta érveléseket nem hall mindennap az ember. Remélem nem haragszol meg, de a fenti sorokat olvasva ez kikívánkozott belőlem.

Válaszol
2011-08-29, 05:18,
Szerintem az FBI-nál se csinálnak ekkora problémát ebből. Big Grin
(bocsi)

Válaszol
2011-08-29, 07:13,
FBI az adatok biztonságára is nagyon oda figyel, nehogy rossz kezekbe jusson. És bizonyos adatok olyan értékesek, hogy véletlenül sem semmisülhetnek meg. Valószínűleg már nem papír alapon van meg nekik a különböző akták az esetekről és személyekről, hanem már digitálisan.
Pentagonról már ne is beszéljünk. NASA területén belül is mennek a komoly fejlesztések és kutatások.
Állami igazgatóságnál se lenne szerencsés, ha véletlenül kitörködne valamelyikünk adatai és ezzel az állampolgárság is megszűnne.Big Grin
Pont vannak számunkra is olyan fontos adatok, amelyek egy része nem pótolható, más része nagyobb áldozatok árán pótolhatók. Szerintem természetes, hogy igyekszik ilyenkor az ember biztonságos helyen is tárolni. A túlzás nem az, amit mondtam. A túlzás ott kezdődik, hogy az ember képes száz helyen is tárolni.
Az emberek többsége azt hiszi, hogy nem történhet olyan, hogy például tönkremegy egy merevlemez, amit mondjuk a szekrény aljába dug. A legkevesebben hiszik azt, hogy feléghet a házuk, például berobban a gázvezeték a házban stb. Közben csak csodálkoznak, amikor megtörténik a baj. Elég egy figyelmetlenség és máris megvan a baj. Könnyű úgy gondolkozni hogy velünk úgyse fog ilyesmi megtörténni. De én nem ilyen vagyok. Önmagában egy külső merevlemez tokkal ellátva még nem elegendő az adatok biztonságban tartásához. FBI az adatok biztonságára is nagyon oda figyel, nehogy rossz kezekbe jusson. És bizonyos adatok olyan értékesek, hogy véletlenül sem semmisülhetnek meg. Valószínűleg már nem papír alapon van meg nekik a különböző akták az esetekről és személyekről, hanem már digitálisan.
Pentagonról már ne is beszéljünk. NASA területén belül is mennek a komoly fejlesztések és kutatások.
Állami igazgatóságnál se lenne szerencsés, ha véletlenül kitörködne valamelyikünk adatai és ezzel az állampolgárság is megszűnne.Big Grin
Pont vannak számunkra is olyan fontos adatok, amelyek egy része nem pótolható, más része nagyobb áldozatok árán pótolhatók. Szerintem természetes, hogy igyekszik ilyenkor az ember biztonságos helyen is tárolni. A túlzás nem az, amit mondtam. A túlzás ott kezdődik, hogy az ember képes száz helyen is tárolni.
Az emberek többsége azt hiszi, hogy nem történhet olyan, hogy például tönkremegy egy merevlemez, amit mondjuk a szekrény aljába dug. A legkevesebben hiszik azt, hogy feléghet a házuk, például berobban a gázvezeték a házban stb. Közben csak csodálkoznak, amikor megtörténik a baj. Elég egy figyelmetlenség és máris megvan a baj. Könnyű úgy gondolkozni hogy velünk úgyse fog ilyesmi megtörténni. De én nem ilyen vagyok. Önmagában egy külső merevlemez tokkal ellátva még nem elegendő az adatok biztonságban tartásához.
Válaszol
2011-08-29, 14:06,
Akkor ajánlom neked a Dulce bázist. Ott garantáltan biztonságban lesznek az adataid. Big GrinD
Válaszol
2011-08-29, 17:21,
(2011-08-28, 23:50)tommy Írta: Ehhez hasonló buta érveléseket nem hall mindennap az ember. Remélem nem haragszol meg, de a fenti sorokat olvasva ez kikívánkozott belőlem.

Fenntartom korábbi állításomat. Smile

Válaszol
2011-08-29, 17:38,
Nyugodtan.Big Grin Én meg a 24. hozzászólásomat.Big Grin
Válaszol
2011-08-29, 19:12,
Már nem azért jani, de ha a 24. postodat komolyan gondoltad, akkor súlyos problémáid lehetnek.

Szerinted milyen gyakran robban be egy házban a gázvezeték? Ezt úgy írtad le, mintha naponta robbannának fel házak az országban. De még ha fel is robban, szerinted akkor néhány lemez miatt fogsz majd aggódni?

Idézet:Állami igazgatóságnál se lenne szerencsés, ha véletlenül kitörködne valamelyikünk adatai és ezzel az állampolgárság is megszűnne.

Remélem ezt sem gondoltad komolyan. Egyébként ebből is van mindenkinek biztonsági mentése, úgy hívják személyi igazolvány. Smile

Azért kicsit merész a te adataidat, az FBI vagy NASA adataival összehasonlítani.

Apró, jelentéktelen, 10 perc alatt eldönthető, megoldható dologból csinálsz problémát.

Ja és még egy kérdés. Miért tartaná bárki is a merevlemezt a szekrény alján????? Újabb felfoghatatlan érv tőled.

Válaszol
2011-08-30, 16:37,
hát jani... nem tudom, mire gondoljak ezeket a sorokat olvasva...
ennyire pesszimista hogy lehet valaki?
töltsd fel ingyenes szerverekre. az a legjobb megoldás
Válaszol
2011-08-31, 07:46,
Ha drága az arany lemez, akkor elég, ha Verbatim lemezekre mentesz, mert szerintem azok a legjobb elfogadható árú lemezek.
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás