Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Google Code
2011-01-04, 22:22,
Google Code
Valakinek nincs tapasztalata véletlenül a code.google.com-al? Engem az érdekelne, hogyan lehet szerkeszteni azon fájlokat? Arra már rájöttem, hogy magán az oldalon nem lehet forrás fájlokat módosítani, ehhez egy asztali program kell, de innen nem jutottam sehova. Hasonló lenne, mint a Trac, de azt meg nem sikerült eleddig feltelepítenem.

A segítséget megköszönöm.
Válaszol
2011-01-04, 23:29,
RE: Google Code
Na, sikerült, le is fogom írni, hogy mivel és miként lehet, ugyanis szép lassan felviszem az összes fordítást google code-ra, így várni és toborozni fogom a segíteni vágyó jelentkezőket.
Egyébként természetesen programozás verziókövetésére is használható a rendszer.
Válaszol
2011-01-05, 11:01,
Nagyon jó ötlet! Így legalább nyomon lehet majd követni a dolgokat. Smile
Válaszol
2011-01-05, 12:22,
De mit megszenvedtem vele mire rájöttem.... Ebben a témában laikusként vágtam neki. Egyébként a nyomkövetés mellett be is lehet szállni a dologba. Smile
Válaszol
2011-01-25, 23:15,
Leírom, hogyan tudunk módosítani meglévő állományokat google kódon, azaz miután csatlakoztunk egy projekthez, vagy létrehoztunk egyet, mi a teendő.
A következő 4 képsor után könnyen meg fogjuk találni a projektjeinket, valamint megmutatom, hogy a letöltéshez szükséges címet hol találjuk

Szerintem egyértelmű. Smile Ténylegesen is csak az aláhúzott rész fog kelleni.

Szedjük le a tortoise svn-t.

Válaszol
2011-01-25, 23:24,
A 32 bites verziót töltsük le:

A telepítési folyamatot nem szemléltetem, csak egyszerűen telepítsük.

Hozzunk létre egy mappát, majd a jobb egérgombot lenyomva tartva előugrik az érdekes rész. Látható, hogy kiegészült a menü egy SVN Checkout és egy Tortoise SVN résszel.
Számunkra az SVN Checkout most az érdekes.

Rákattintás után az alábbi ablakot fogjuk látni. Felülre írjuk be a projekt elérési útvonalát (ugye-ugye, a fentebbi képeken van Smile)

Nem FAILED lesz, csak én most elnyomtam, egyébként leszedi a fentlévő projekt fájlokat.

Letöltés után a mappában ez fog minket fogadni (xenforo magyarosítás projekt esetén).

Ehhez a részhez még nem kell jelszó, bárki le tudja tölteni!

A feltöltéshez már viszont kell.
Válaszol
2011-01-25, 23:31,
Amikor feltölteni szeretnénk, jobb egérgomb a mappán (vagy a mappában) és válasszuk az SVN commit-ot.

Kérni fog egy felhasználó nevet, ez az e-mail címünk lesz (már google-os, ha jól emlékszem csak az lehet). A jelszót pedig a saját profilunkban találjuk fent. Feltöltésnél még lehetőségünk lesz kommentározni is az adott revíziót (mit módosítottunk). Ha nem írunk be semmit, akkor üresen kerül elküldésre.

Természetesen a fájlokat szerkeszthetjük bármivel!
Ha olyan jogunk van, akkor a meglévő fájlok törlésével a szerverről is le tudjuk törölni ugyan azokat a fájlokat.
Válaszol
2011-01-26, 10:16,
Köszi, ez jól jön.

Leszedtem a progit de csak néztem mint borjú az új kapura. Big Grin
Válaszol
2011-01-26, 13:29,
Ne gondold el, én mennyit vesződtem vele, mire rájöttem. Nézem, a projectről nem lehet leszedni közvetlenül, sem szerkeszteni. A Howto-ban írtak egy csomó programot, de gőzöm nem volt, hogy lehet azokat működésre bírni. Lehet, hogy a Tortoise svn-t is ott írták, bár elképzelhető, hogy máshonnan találtam rá.

Szóval a leírás alapján most már bárki képes lesz eligazodni az SVN-ek világában. Smile
Válaszol
2011-01-26, 14:07,
Erről lemaradtam. mi ez a google code?
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás