Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
XenForo Beta 1
2010-10-05, 15:04, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-10-05, 15:07. Szerkesztette: Tib.)
XenForo Beta 1
A mai napon kellett volna megjelennie a a Béta 1-nek, azonban kis csúszás történt, így ugyan most még azt mondják, hogy a mai napon meg fog jelenni, de ez nem biztos.

Addig is röviden az alapsztori:

Adott volt a VBulletin, és annak 3 tősgyökeres fejlesztője: Kier, Mike és Ashley. A VBulletin 3 után elkezdték fejleszteni a 4-et, azonban az elkészült fejlesztést a felvásárlás miatt visszadobta a cég. Elegük lett az üzletpolitikájukból, ezért fogták a sátorfájukat és önálló vizekre eveztek. Elkezdték fejleszteni a saját fórum rendszerüket, és így lett a xenForo. Az IB (Internet Brands, a felvásárló) azonban most elkezdte perelni a xenForo stábját, mivel úgy vélik, hogy lemásolták a VBulletin forrását. Itt a bővebb sztori: http://xenforo.com/community/threads/int...foro.4727/ . Pár hozzászóló szerint egyáltalán nincs szó kódlopásról, hiszen a két rendszer eltérő alapokon fekszik, valamint eltérő szerver specifikációk is szükségesek hozzá.

Megjegyezném, hogy Google-ben az "IB VBulletin" kifejezésre a fent említett link jön a 4. helyen.

Ennyit röviden, kérlek Tommy, hogy javítsd ki az esetleges pontatlanságaimat a hozzászólásomban. Smile
Válaszol
2010-10-05, 16:38,
RE: XenForo Beta 1
Remélem sikerül egy jobb rendszert csinálniuk, mint amilyen a vb4 lett. Ha igen, és lesz import a vb-ből (miért ne lenne...) akkor elképzelhetőnek tartom, hogy váltok erre.

Mert az eddigi (3-as vbulletin) nagyon jó volt, de a 4-et úgy el...ták, ahogy illik. A staff egy töketlen banda...
Megbántam, hogy a 4-re frissítettem anno
Válaszol
2010-10-05, 16:53,
Még ugye annyit hozzá kell tenni, hogy nem csak az állítólagos "kódlopás" miatt perelik őket, hanem külön külön a fejlesztőket is. Ugye elvileg amikor elhagyták a vbulletint akkor kaptak egy jókora összeget, és ilyenkor általában olyan szerződést kötnek, hogy x ideig hasonló szoftvert nem dobhatnak piacra. Az IB szerint a Kierék ezt is megsértették.

Viszont felvet néhány kérdést az egész hercehurca:

1. Honnan veszi az IB, hogy kódlopás történt amikor a szoftver még meg sem jelent? Nincs semmi alapjuk ezt állítani.

2. Szerintem a fejlesztők a xenforonál nagyon is tisztában vannak, hogy mit használhatnak fel, vagy, hogy mi jelenthet szerzői jog sértést.

3. Biztos, hogy nem dobták volna a fórumot piacra, ha még a szerződésük az IB-vel nem járt le. Ennyire nem lehetnek amatőrök.

Számomra elég nyilvánvaló, hogy az egész arra megy ki, hogy megakadályozzák a beta presale-t, és hogy valahogy ellehetetlenítsenek egy olyan konkurenciát aki képes az egész vbulletin közösséget átvonzani az ő fórumukhoz. Főleg úgy, hogy az IB nem volt képes a vbulletint összerakni.

Ha nem vagy vbulletin előfizető akkor nem olvashatod a témában a licenszel rendelkező felhasználók hozzászólásait, szinte kivétel nélkül mindenki elítéli az IB-t ezért és kb. 90%-uk emiatt nem is hajlandó tovább a vbulletinnél maradni. Szal sztem visszafelé sült el a dolog, mert eddig is folyamatosan hagyták el a vbulletint, de ez mégjobban felgyorsította.

A legtöbb vbulletin felhasználó amerikán kívül van és az IB ugyebár amerikai cég, sztem azt hitték, hogy ebben az esetben is menni fog az amerikai módi (nem akartam erősebben fogalmazni mert még antiszemitának lennék bélyegezve), ha nem tudunk jobb cuccot gyártani akkor pereljük le a gatyát róluk stílus nem nagyon jött be a közönségnek.
Válaszol
2010-10-05, 16:59,
Egyetértek Veled.
Minden egyes frissítéssel újabb bugok jönnek elő, egyet megoldanak, 2 jön helyette...

Nem hinném én sem, hogy ilyen amatőrök lennének, hogy új szoftverbe kezdenek, ha tart ez a szerződés. De a vbulletinnek nagyon nagy konkurenciája lesz, ha elkezdődik a béta tesztelés, stb.
A vbulletin túlságosan elindult a profitorientáltságon - eddig sem volt olcsó - de most ilyen árat ilyen "rossz" bugos szoftverért elkérni...
Válaszol
2010-10-05, 17:29,
Nekem megtetszett elsőre nagyon a rendszer, és látok is benne fantáziát. Már várom én is a béta preseale-t. Érdemes megvenni, hiszen miután kijön a végleges 1.0, attól kezdve 1 évig még frissítheted ingyen. És a frissítés is hozzá utána 40 dollár lesz csak (ha jól tudom szintén 1 évig).
Válaszol
2010-10-05, 17:38,
Jah, megéri. mondjuk én most nem veszem meg mert nincs rá keret.

A lényeg, hogy a vbulletin meglátta benne a nagy veszélyt, és mivel nem tudják leküzdeni a problémáikat ilyen szánalmas módon próbálják elhallgattatni. Remélem becsődölnek.
Válaszol
2010-10-05, 20:59,
A xenforo-t jó lenne részletekben fizetni. Akkor nekem sem lenne gond.
Az IB csak saját magát járatja le. Egyértelmű, hogy csak a leghűségesebbek maradnak a vbulletinnél. Én vártam, hogy minél jobb legyen, de elszúrták rendesen, ahogy láttam a visszajelzéseket.
Válaszol
2010-10-05, 21:36,
Most még mindegy, mivel még mindig nem jött ki. Azt írták, hogy az UK business idő után fog megjelenni, vagyis a munkaidő után. A munkaidő kezdetére datálták először.
Válaszol
2010-10-05, 21:43,
Akkor nyertem néhány hónapot?
Gondolkozok, hogy minél előbb át kéne állnom rá. De az is fontos, hogy minél több dolgot tudjon, hogy a fórumvilágnál váltani tudjak. Talán annál nem fog ennyire terhelődni a szerver még a pluginok révén sem. Meg hát nekem is tetszik.
De jobb is ha kicsit még fejlesztenek, mert így többet láthatok majd belőle.
Válaszol
2010-10-05, 22:16,
20 perce írták, hogy hamarosan jön. Már tűkön ülök. Smile
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
Exclamation IPB adatbázis importálása Xenforo adatbázisba warrior 1 6,412 2014-09-15, 18:59
Utolsó üzenet: Tib
  Xenforo portál WasdMan 5 3,702 2012-02-17, 10:01
Utolsó üzenet: laccas
  1.0.5 bèta megjelenès Tib 2 2,219 2011-11-27, 00:17
  MyBB költöztetés xenForo-ra Tib 7 3,920 2011-07-10, 12:18
Lightbulb xenForo 1.0.0 GOLD kiadás Tib 3 4,197 2011-05-13, 15:13

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás