Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
CMS, avagy Content Managment System
2010-07-27, 22:07, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-27, 22:08. Szerkesztette: Tib.)
CMS, avagy Content Managment System
Az üzenőfali csevegést folytassuk inkább itt.
Tehát a CMS: hxxp://hu.wikipedia.org/wiki/Tartalomkezel%C5%91_rendszerek .
A leírásból kiderül, hogy nem ér fel a CMS egy natúr mezei ftp kezelő alkalmatossággal.
Válaszol
2010-07-27, 22:19,
RE: CMS, avagy Content Managment System
Na én a wikin semmit se látok. Üres még vagy mi?
Válaszol
2010-07-27, 22:23,
Asszem angolul van ez az egész cms dolog a legfrappánsabban definiálva:

Idézet: * Allow for a large number of people to contribute to and share stored data
* Control access to data, based on user roles. User roles define what information each user can view or edit
* Aid in easy storage and retrieval of data
* Reduce repetitive duplicate input
* Improve the ease of report writing
* Improve communication between users

Kiemelném a legelső pontot.
Válaszol
2010-07-27, 22:24,
Nem, csak én linkelni úgy szoktam sokszor, hogy "hxxp". Ezzel lecsökkentem az oldalról kimutató linkek számát.
Válaszol
2010-07-27, 22:26,
(2010-07-27, 22:23)tommy Írta:
Idézet: * Allow for a large number of people to contribute to and share stored data
* Control access to data, based on user roles. User roles define what information each user can view or edit
* Aid in easy storage and retrieval of data
* Reduce repetitive duplicate input
* Improve the ease of report writing
* Improve communication between users

Valamint a második is figyelemre méltó, hiszen ftp-vel pl. nem lehet ehhez hasonló szerepköröket létrehozni ugye-ugye. Smile
Válaszol
2010-07-27, 22:28,
(2010-07-27, 22:24)Tib Írta: Nem, csak én linkelni úgy szoktam sokszor, hogy "hxxp". Ezzel lecsökkentem az oldalról kimutató linkek számát.

Észrevettem...
Válaszol
2010-07-27, 22:49, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-07-27, 22:52. Szerkesztette: atomjani.)
Nem szögezte le, hogy nem tekinthető cms-nek az a rendszer, ami ftp-én keresztül is módosítható. Bármelyik felhasználó kaphat ftp jogosultságot és így oszthat meg információkat úgy, hogy az oldalon is megjelenjen. Nem kell szakértőnek se lenni, elég ha van laikusok számára kidolgozva egy leírás. Ez volt az egyik érvem.
A másik meg az, hogy tekinthető az is cms rendszernek, ami több helyen, tárhelyen is felhasználható, szerkeszthető. Értem ezalatt azt, hogy aki a tárhelyre felmásolja, az már működik. De ugyanúgy tudja szerkeszteni a leírás alapján is, ahogy szeretné. Sőt több módosításra lehet lehetősége, mint sok admin felületű cms rendszer lehetővé teszi.
Admin felületű cms szemszögéből nézve a dolgot némely esetben html programozói tudásra is szükség van, ha valami komolyabb dolgot akarunk kivitelezni. Sokszor ezt a sablonban követjük el, ami egy laikus számára igazi kihívásnak számít. A sablon módosítása nemcsak kinézetet változtathat, hanem értékes információk megosztási lehetőségéről is, amihez némi html tapasztalat is kell.
Ami a wikipediában van, az több helyen is vérzik. Nem választja egyértelműen külön azt, hogy mi tekinthető cms-nek és mi nem. Pedig nem lenne nehéz dolog. Csak jól kell fogalmazni.
Tehát a definíció nem zárja ki, hogy nem tekinthető cms-nek az a több tárhelyen is alkalmazható rendszert, ami ftp-én keresztül is módosítható, kiegészíthető egy jól követhető leírás segítségével egy kevésbé informatikában jártas ember révén. Lehet így is értelmezni és megállja ugyanúgy a helyét, mint az a gondolat, hogy egy admin felülettel rendelkező rendszer cms-nek tekinthető. A lévő nem ütközik egymással.
Mit nevezünk szerepkörnek?
Meghatározhatunk különböző hozzáférési jogosultságokat. Külön ftp felhasználókat létrehozva különböző jogosultságokkal erre is van lehetőség.
Válaszol
2010-07-27, 23:08,
(2010-07-27, 22:49)atomjani Írta: Nem szögezte le, hogy nem tekinthető cms-nek az a rendszer, ami ftp-én keresztül is módosítható.

Csak néhány fontosabb dolgot vettem ki, nem az egészet a leírásból. Van még pl ez:

Kód:
... allowing content creators to submit content without requiring technical knowledge of HTML or the uploading of files.

Attól még hogy adsz ftp hozzáférést az oldaladhoz egy felhasználónak nem lesz belőle cms. Sőt a kettő nem is igazán kapcsolódik egymáshoz.

De tételezzük fel, hogy igazad van. Attól még hogy van ftp hozzáférése a felhasználónak, hogy ad az oldalaidhoz tartalmat ha nem ismeri min. a html-t. A CMS-nek, többek között, pont az lenne a lényege, hogy pl a felhasználód beküld neked pl egy cikket, amit pl megformáz egy WYSiWYG-el.

Ha neked van igazad akkor minden oldalt CMS-nek kell tekinteni.

Idézet:Ami a wikipediában van, az több helyen is vérzik. Nem választja egyértelműen külön azt, hogy mi tekinthető cms-nek és mi nem. Pedig nem lenne nehéz dolog. Csak jól kell fogalmazni.

Sztem pont te mosod össze a cms-t, és veszed egy kalap alá egy sime a weboldallal. Attól tartok, hogy még mindíg nem érted a lényegét.
Válaszol
2010-07-27, 23:44,
Maga a fájl csak a sortörés html kódját tartalmazza. De ha nem rakja bele, akkor is megvan a tartalom. Csak egyben van.
Megoldható az, hogy az általad mondott szerkesztőtel megírja a tartalmat, majd a mentésre kattintva letölti egy fájlban. De sokféle módon le lehet html nyelvre generáltatni a tartalmat.
Az admin felület jó dolog. De sokminden megoldható nélküle is. Írható egy script ami érzékeli hogy új fájl került feltöltésre. Megvizsgálja a sortöréseket és lecseréli azt html kódra, majd külön helyre menti. Ha változik az eredeti fájl, akkor az új is fog a html kódokkal kiegészítve. Ezután a tartalom egy include segítségével a megfelelő fájlba kerül, így máris megjelenik az oldalon. Sokminden időzíthető és automatizálható. De az embert is ide vehetjük, aki időközönként frissíti az adatokat a felhasználói kérés hatására. Van olyan oldal, ahol az információmegosztó az oldal tulajdonosának küldi el a dokumentumot, amit html nyelvre generálva felrakja az oldalra. Itt is van két szerepkör. Az egyik a küldő, a másik pedig a jóváhagyó és mindenki számára elérhetővé tevő. A küldőnek nem kellett érteni html nyelven. Aki meg megosztotta, az tekinthető a rendszer egyik elemének.
Lehet olyat, hogy aki egy e-mail címre küld levelet, annak tartalma automatikusan felkerüljön az oldalra.
De a dokumentum feltölthető úgy, hogy azt le is lehet tölteni. Van ilyen fájllistázó script is, így más is hozzájut az információhoz.
Van pdf olvasó flashben is. Talán más dokumentumokra is van ilyen.
Minden megoldható admin felület nélkül is, ezért sem kéne ehhez a formához ragaszkodni.
Válaszol
2010-07-28, 12:34,
Igen, megoldható csak a folyamat lefutása hosszabb és így munkaigényesebb is. Nem beszélve, hogy az emberek többsége alapvetően az egyszerűsítés felé törekszik. Ez pedig szembe megy ezzel a szemlélettel.
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Thank you system nitro 0 620 2018-01-27, 12:15
Utolsó üzenet: nitro

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás