Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Ingyen fórum a fizetős ellen
2009-12-07, 14:27,
RE: Ingyen fórum a fizetős ellen
Ja, amióta netem van otthon a 2.0 még mindig nem végleges. Big Grin
Válaszol
2009-12-07, 17:17, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-12-07, 21:29. Szerkesztette: Tib.)
(2009-12-07, 12:24)tommy Írta: Azért ez egy kissé erős túlzás..... 24 ezres regisztrált felhasználói táborral áttérni fizetősre elég merész lenne. Arról nem is beszélve, hogy ez a szám nem feltétlenül azt tükrözi, hogy ennyien is használják a mybb-t.

@tlsoft: jaja, a vbulletin rászabadította az ügyvédeit a mybbs srácokra.
Oké. Mégha 10 ezren is használják, akkor is ennyi fórum van mybb motorral.
De ez még mindig kevés ahhoz képest, amennyien valójában használják. Itt is sokan használják(mármint a magyar támogatói oldalon), csak kevés részük regisztrál az angol fejlesztői fórumra. Ha valós képet akarunk kapni, akkor egyszerűbb annak utána járni, hogy hány mybb motorral működő fórum létezik. Nem pedig azt nézni, hogy hányan regisztáltak a mybb oldalon. Sőt egy üzemeltető több domain alatt használhat mybb-ét, mint például én is.

Egyébként nézhetjük másként is a dolgot. Már 1 oldal számára is érdemes kifejleszteni a fórumot, mert van egy illető, aki használja. Ezt a számot szorozzuk be néhány ezerrel és máris érezhető, hogy nem is olyan kevés az a néhány ezer mybb fórum. Arról nem is beszélve, hogy nem az számít, hogy egy motort hányan használják, hanem hogy milyen minőségűek a fórumok a tartalmat és a kezelését tekintve.
Válaszol
2009-12-07, 17:58, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-12-07, 17:59. Szerkesztette: tommy.)
Ezzel nem értek egyet.

Sztem ha valaki használja az adott fórumot az 99%, hogy regel is az oldalon. ha nem is azonnal, de egy kis idő után úgyis lesz kérdése.

Azért az túlzás, hogy sokan használják itt. az itteni felhasználóknak a háromnegyede az mkportálos oldalam adatbázisából lett áthozva. Sajnos itthon nem túl sokan használják a mybb-t.

Idézet:Egyébként nézhetjük másként is a dolgot. Már 1 oldal számára is érdemes kifejleszteni a fórumot, mert van egy illető, aki használja. Ezt a számot szorozzuk be néhány ezerrel és máris érezhető, hogy nem is olyan kevés az a néhány ezer mybb fórum.

Erre a következtetésre nem tudom, hogy jutottál. Smile
Sztem meg a fórum fejlesztőjét nem hinném, hogy nagyon izgatná, hogy ki milyen tartalmat pakol a fórumába. Az a lényeg, hogy használják.

Egyébként pont nemrég kaptam el egy hozzászólást a vb.com-on ahol az egyik vbulletin manager említette, hogy kb 100000-es a tényleges vásárlói körük. KB 230000 regisztrált flhasználójuk van a fórumon. De az is igaz, hogy egy fizetős szoftvernél ezt könnyebb nyomon követni.

Egy a lényeg, hogy sztem biztos, hogy jóval kevesebb mybb fórum működik mint 20000
Válaszol
2009-12-07, 18:04,
100.000 felhasználó az szép szám egy fizetős és drága szoftvernél! plusz mennyien használnak nulled verziót! Ez a nem mindegy!
Válaszol
2009-12-07, 18:11,
(2009-12-07, 18:04)akee Írta: plusz mennyien használnak nulled verziót!

meglepődnél, hogy milyen kevesen. Most, hogy az IB átvette az irányítást sztem meg még szigorúbban lefognak csapni a kalóz verziókra.
Válaszol
2009-12-07, 20:25,
A kalóz verzió inkább az ipb-re jellemző. Big Grin

Rengeteg magyar oldal van, licenc meg nuku.
Válaszol
2009-12-07, 21:30,
Szégyen, nem szégyen én még nem regisztráltam a külföldi oldalon (azt hiszem). Esedékes lenne...
Válaszol
2009-12-07, 21:54,
Plusz egy tag Big Grin
Válaszol
2009-12-08, 07:35,
(2009-12-07, 17:58)tommy Írta: Ezzel nem értek egyet.

Sztem ha valaki használja az adott fórumot az 99%, hogy regel is az oldalon. ha nem is azonnal, de egy kis idő után úgyis lesz kérdése.

Azért az túlzás, hogy sokan használják itt. az itteni felhasználóknak a háromnegyede az mkportálos oldalam adatbázisából lett áthozva. Sajnos itthon nem túl sokan használják a mybb-t.

Idézet:Egyébként nézhetjük másként is a dolgot. Már 1 oldal számára is érdemes kifejleszteni a fórumot, mert van egy illető, aki használja. Ezt a számot szorozzuk be néhány ezerrel és máris érezhető, hogy nem is olyan kevés az a néhány ezer mybb fórum.

Erre a következtetésre nem tudom, hogy jutottál. Smile
Sztem meg a fórum fejlesztőjét nem hinném, hogy nagyon izgatná, hogy ki milyen tartalmat pakol a fórumába. Az a lényeg, hogy használják.

Egyébként pont nemrég kaptam el egy hozzászólást a vb.com-on ahol az egyik vbulletin manager említette, hogy kb 100000-es a tényleges vásárlói körük. KB 230000 regisztrált flhasználójuk van a fórumon. De az is igaz, hogy egy fizetős szoftvernél ezt könnyebb nyomon követni.

Egy a lényeg, hogy sztem biztos, hogy jóval kevesebb mybb fórum működik mint 20000

50% elolvassa a telepítési leírást és kész. Meg azért nem mindenki zöldfülű, a telepítője is érthető. Azt hiszem én a telepítés azon részét olvastam csak el, ami még az install.php fájl elindítása előtt volt.
Kezd itthon is terjedni a mybb, ahogy egyre jobb lesz. Csak lassan, fokozatosan.
A kérdésedre a válasz. Hogyha valami olyan alkalmazás lesz kifejlesztve, ami legalább egy domain alatt felhasználásra kerül, akkor már megérte elkészíteni. Sőt az se elképzelhetetlen, hogy az az egy működő fórum igen nagy népszerűségnek örvend. Ezért akartam utalni arra, hogy az a néhány ezer felhasználás nagyságrendre elég nagy már.
Amiért a Mybb-t nem használják olyan sokan, mint a vb-ét, annak több oka lehet:
- a felhasználók többsége nem bízik vagy nem tudnak az ingyenes lehetőségekről,
- a VB komoly marketingmunkát végzett annak érdekében, hogy minél többen jöjjenek és vegyék meg. Már magával az árral is sugallják azt, hogy ebben komoly munka van.
- a VB sokkal régebb óta létezik, legalábbis a tudomásom szerint. Így több ideje is volt népszerűvé tenni magát.

Amiért a Mybb mellett vagyok:
- ingyenes, így nem kell komoly pénzt kiadnom,
- jól módolható, a pluginok telepítése szintén nem nehéz,
- a fejlesztések is elég jó ütembe mennek, mégha nem is olyan gyorsan, mint a VB esetén,
- jó támogatás van hozzá, a fórumon és az oldalon látható leírásokban is sok segítség kapható,
- jobban néz ki, mint a VB. Meg kell hogy mondjam, hogy a kinézete sokkal barátságosabb, a linkek sokkal rendezettebbek. Bár ahogy látom már a VB is jobb lett kicsit, mint előtte. Bár a VB esetén túl sok a menüpont, míg a MyBB letisztultabb, átláthatóbb menürendszerrel rendelkezik.
Válaszol
2009-12-08, 12:52,
Egyébként melyik a legnagyobb magyar mybb-s oldal?
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Fizetős tárhely+domain atomjani 45 14,827 2008-11-04, 00:25
Utolsó üzenet: atomjani

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás