Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Ingyen fórum a fizetős ellen
2009-12-07, 12:07,
RE: Ingyen fórum a fizetős ellen
Azért e miatt a nagy VBulletin hasonlóság miatt anno volt egy kis pereskedés, ki is kellett szedniük a hasonló részeket.
Válaszol
2009-12-07, 12:24, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-12-07, 12:25. Szerkesztette: tommy.)
(2009-12-07, 11:27)atomjani Írta: A Mybb-nek azért van elég nagy felhasználói bázisuk, hogy fizetősre áttérhessenek.

Azért ez egy kissé erős túlzás..... 24 ezres regisztrált felhasználói táborral áttérni fizetősre elég merész lenne. Arról nem is beszélve, hogy ez a szám nem feltétlenül azt tükrözi, hogy ennyien is használják a mybb-t.

@tlsoft: jaja, a vbulletin rászabadította az ügyvédeit a mybbs srácokra.
Válaszol
2009-12-07, 13:43,
Ja, én is már vagy 4 néven beregeltem, mert elfelejtettem a nevemet. Big Grin

Am. ha már itt járunk: smf-ről valamit? Ha a mybb 1.6 nem nyeri el a tetszésemet és nem lesz meg a lóvé a vb-re akk ez lesz. Ezeknek 200000 tagos a bázisuk.
Válaszol
2009-12-07, 13:45,
igen, ahogy tommy írta, a 24ezres regisztrált felhasználó, nem túl sok, egy "világhírű" szoftver esetén. Ebből engem kapásból ki lehet vonni, mert már én is áttértem a vB-re.
Ha azt vesszük, hogy az én oldalamra 2 év alatt regisztráltak 25ezren, akkor a mybb tényleg nem sok. Nyilván nálam is van dupla reg, stb.

Anno a MyBB nekem csak azért volt szimpatikus, mert elég rendesen hajazott a vB-re. Ingyenes fórumokban nem bízok meg, anno volt egy kis problémánk az SMF-fel, azóta mindig igyekeztem először a fórumot megvásárolni.

A vB magyar support úgy volt szar, ahogy. De erről nyilván nem vB branch tehetett, (vagy mégis, ha kevés jutalékot kapott a magyar team.)

A Mybb attól függetlenül elég szépen halad a fejlesztésekkel, bár itt sem tudják tartani a határidőket.

Összefoglalva az a véleményem, hogy ha valaki komolyan akar közösséget építeni, hosszú távra tervez, mindenképpen el kell gondolkodnia egy fórum szoftver beruházáson. Ezek a szoftverek talán jobban tesztelve vannak nagyobb kihasználtságra. Ingyenes fórum motorokkal nem hinném, hogy bárki is eljutna több milliós felhasználó, és hozzászólás adatbázisig. Számos vB-s oldal van, ami már elérte a többmilliós hozzászólás számot, többmilliós felhasználóval. Szerintem ezt egy mybb, vagy phpbb nem tudja überelni.
Nyilván kis hazánkban nem annyira kell tartani túlzott igénybevételnek, de ezek a számok magukért beszélnek
Válaszol
2009-12-07, 13:57, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2009-12-07, 13:57. Szerkesztette: Harcos.)
phpbb: http://warez-bb.org, 19.794.337 post

mybb: http://forum.suprbay.org/index.php, 453.000 post
Válaszol
2009-12-07, 13:58,
Ok, az elsőt ismerem. de egyszerűen nem tudsz keresni, mert szar a kereső. nekem semmi eredményt nem hoz.
vB-nél a legnagyobb fórum amit láttam, valami 60millió hozzászólással volt feltöltve.
Válaszol
2009-12-07, 13:59,
Melyik az, muti! Big Grin
Válaszol
2009-12-07, 14:17,
Hmmm.... az egyetlen dolog amit szeretek a phpbb-ben az a keresője, pont az amit nem nagyon szeretek a vb-ben vagy az ipb-ben. Smile

Azért ingyenes fórumokkal is lehet nagy közösséget építeni, az nem gond, de mondjuk a warezbb is néha megroggyan, pont ezért folyamatosan jól hozzáértő embereknek kell karbantartaniuk. Nem hiszem, hogy egy egyszerű felhasználó tudna egy ekkora oldalt managelni.

@Hellion88: hidd el nekem, nem akarsz smf-re áttérni. úgyszar ahogy van. Ha ingyenes fórumról van szó, mindenképpen a mybb-re szavazok.
Válaszol
2009-12-07, 14:22,
1. Nem akarok smf-et telepíteni!
2. Jó nekem a mybb!
3. Igen mester!

Big Grin

Am. mi lenne ha nekem adnák a warez-bb-t? Tippek? Big Grin
Válaszol
2009-12-07, 14:26,
Egyébként csak még egy szó a fejlesztés menetéről. Az smf-nek nagy tábora van, a fejlesztés mégis csiga lassú. Már nagyon régen fejlesztik a 2-es verziót és kb 3-4 hónapos szakaszok vannak a beta és rc fázisok között. Fizetős fórumoknál ez kb 2 legrosszabb esetben 3 hét.
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Fizetős tárhely+domain atomjani 45 14,779 2008-11-04, 00:25
Utolsó üzenet: atomjani

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás