Üdvözöllek, Vendég! Regisztráció

A téma értékelése:
Rétegezett | Lineáris
Szavazás - Sötét, vagy világos Weboldal?
2009-12-01, 20:48,
Szavazás - Sötét, vagy világos Weboldal?
Egy olyan témában indítanák egy kis felmérőt, ami sok embert megoszt. A weboldalak színéről van szó. Mindkét tábortól hallottam már pozitív / negatív véleményt a saját, illetve az ellentétes véleményről, ilyen-olyan dolgokkal alátámasztva / megcáfolva.
Ezért kérem a segítségeteket, hogy egy egyszerű statisztikát tudjak felállítani a témával kapcsolatban, két kérdés az egész csupán, de sok mindent le lehet belőle szűrni. Természetesen a kitöltés után várom ide a véleményeket.

Válaszolok én is, hiszen nekem is megvan az álláspontom, de magát a felmérést muszáj pártatlanul figyelnem. Ezt figyelembe véve, ettől függetlenül remélem, hogy ti is pártatlanul ítéltek meg a szavazásban. Smile

http://www.weboldalkeszites.org/szavazas.html
Válaszol
2009-12-01, 21:04,
RE: Szavazás - Sötét, vagy világos Weboldal?
Szavaztam az oldalon is, de mérget vehetsz rá hogy az emberek többsége a világos weboldalakat szereti. Wink
Válaszol
2009-12-01, 21:29,
Ebben nem vagyok teljesen biztos. Sok érv szól a másik oldal mellett is, én speciel azt favorizálom, mivel a legtöbb oldalunk sötét alapon világos, de nekem nem rontja a szemem pl. ez a design sem (igaz, hogy ezt is mi csináltuk).
Válaszol
2009-12-01, 21:32,
Feldobom a lasztit: régebben az iskolákban (meg sok helyen most is) sötétzöld táblára fehér krétával írnak. Miért? Olcsóbb tán a fehér kréta? Értelemszerűen a könyvlapot nem lehet sötétre nyomtatni a tinta végett...
Válaszol
2009-12-02, 00:32,
Ez sztem teljesen az oldal jellegétől függ.
Válaszol
2009-12-02, 06:53,
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor akár fehér, akkor fekete, akár színes lesz a háttér, ne legyen annyira éles, irritáló színű, hogy a szemet bántsa.
Másrészt a betűk annyira olvashatok legyenek, hogy ne verje a látogató mérgében vagy túlzott koncentrálás közben a monitorba a fejét, mert alig tudja elolvasni.Big Grin
A színek közt legyen valamilyen átmenet is. Például a fehér és a fekete szín találkozásakor legyen egy vékony szürke csík is, mégha pár miliméter is.
És persze az oldal elrendezése, amit te is tudod.Smile
Válaszol
« Következő régebbi | Következő újabb »

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Tablet vagy okostelefon? laccas 6 5,216 2011-11-09, 01:09
Utolsó üzenet: Tib
  Wordpresshez vagy Magentohoz értő programozó kerestetik laccas 1 1,956 2011-09-28, 20:59
Utolsó üzenet: laccas
  Weboldal, több nyelven. Harcos 13 4,308 2010-08-02, 14:32
Utolsó üzenet: Harcos
  Weboldal készítés Tib 3 1,643 2009-11-16, 21:21
Utolsó üzenet: laccas

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég

Kapcsolat | WeboldalKészítés Fórum | Vissza a lap tetejére | | Könnyített (archív) mód | RSS hírforrás